AXFR.pl – hosting

„Na początku był Chaos.”
Jan Parandowski „Mitologia Greków i Rzymian”

Zanim zacząłem aktywnie zarządzać serwerami dedykowanymi, zarządzałem wolno stojącym komputerem oddalonymi o kilka przecznic od mojego miejsca zamieszkania.

2006.02.24 12:53:34: Powstał projekt CentrumDNS.pl. Chciałem wówczas postawić własne serwery DNS dla nowych domen. Koniec końców postawiłem jeden serwer klika ulic od mojego miejsca zamieszkania, potem drugi u mojego znajomego. Działało to może miesiąc/dwa (były to hosty o nazwach dealus.centrumdns.pl, askme.centrumdns.pl).

Od 2007 roku a dokładniej pierwszej połowy 2007, właściwie 7 marca 2007 roku aktywnie zarządzam serwerami dedykowanymi od firmy OVH Sp.z.o.o.

2007.03.07 11:22: zarejestrowałem się w firmie hostingowej OVH Sp.z.o.o. i od tej pory do dziś aktywnie dzierżawię i zarządzam serwerami. To wtedy właśnie powstał zalążek hostingu na początku jako jglab.eu (prywatnie) potem emiasto.net (publicznie, hosting dla firm) a po dziś dzień (od 2010 roku) Cord.Nu – Webhosting bez ograniczeń.

W ciągu tego czasu zarządzałem wtedy 4-ma serwerami dedykowanymi: core.centrumdns.pl , eros.centrumdns.pl , psyche.centrumdns.pl , wpi.centrumdns.pl.

W owym czasie serwer dedykowany był bardzo drogi o słabych parametrach. Tak więc wkrótce później hosty powyższe uległy dezaktywacji.

Współpracowałem ze znajomym z mojego miasta – powstały wtedy serwery askme.centrumdns.pl (podstawowy serwer DNS) , backupdns.centrumdns.pl (do backupu danych oraz drugiego serwera DNS).

W późniejszym czasie powstały nazwy serwerów: bighouse.jakubgalinski.pl , smallhouse.jakubgalinski.pl później zmieniły podstawową domenę na bighouse.jglab.eu oraz smallhouse.jglab.eu. Wkrótce po tej zmianie, serwer smallhouse.jakubgalinski.pl/smallhouse.jglab.eu poszedł w niepamięć. Pozostał serwer bighouse.jakubgalinski.pl/bighouse.jglab.eu.

Długo utrzymywałem nazwę bighouse.jakubgalinski.pl/bighouse.jglab.eu ostatecznie jako bighouse.cord.nu.

Serwer bighouse.cord.nu w 2010 roku pozostaje w końcowej fazie swojego istnienia, żeby to w dniu 10 czerwca 2011 ustąpić miejsca dla nowych serwerów dedykowanych.

Historia – maj 2010:
Zaczął powstawać profesjonalny hosting za rozsądną cenę.

8 maja 2010 roku powstał hosting o nazwie Cord.Nu – Webhosting bez ograniczeń. Wtedy to hosting to serwery dedykowane z OVH.pl

 1. mike.cord.nu:
  • Serwer www;
  • Serwer master DNS – podstawowy serwer DNS;
  • Pula 16 adresów IP z RIPE.
 2. ns1.centrumdns.pl, ns2.centrumdns.pl– serwery DNS:
  • Zdublowane – dwa serwery podwójne (2*2);

Historia od 18 czerwca 2012:
Serwery dedykowane oraz serwery CentrumDNS.pl zostały zamknięte.

27 czerwca 2012:
W związku z powyższym serwery DNS w domenach zostały zmienione na nowe (marka CentrumDNS.pl została zamknięta i nie jest dostępna publicznie), a serwery dedykowane z Francji, z dniem 27 czerwca 2012, zostały zastąpione przez polskie serwery firmy Progreso.

15 grudnia 2012:
– Serwery DNS pozostały w Progreso.
– Serwery WWW zostały przeniesione na nowoczesny system rozliczeń do firmy zenbox.pl.
– Marka Cord.Nu została zastąpiona na hosting ComDes.

1 lipiec 2014:

 • Posiadam dwa zestawy serwerów DNS:
  1. Serwery DNS w Progreso
   • domeny statyczne – rzadko zmieniające się zawartości stref DNS (odświeżanie zmian w domenach co 4 godziny)
  2. Serwery DNS CentrumDNS.pl (dostępna tylko dla klientów hostingu)
   • domeny dynamiczne – często zmieniająca się zawartość stref DNS (odświeżanie zmian w domenach co 5 minut)
 • Serwery WWW na nowoczesnym systemie rozliczeń do firmy zenbox.pl.

HISTORIA NAJNOWSZA

Historia pierwszego kwartału 2017 (od 1 stycznia do 31 marca 2017):

Korzystam z doświadczeń firm hostingowych w Polsce.

To wszystko pod marką hosting ComDes.

Historia najnowsza (od 1 kwietnia 2017):

Całość dalej działa przy ComDes Sp.J., a nazywamy się od teraz hosting AXFR.pl.

Korzystam z doświadczeń firm hostingowych w Polsce.

Serdecznie zapraszam do korzystania z mojego doświadczenia pod marką hosting AXFR.pl zamawiając usługi.

__________

* Chaos – mogła być to istota boska bez określonego kształtu lub wielka otchłań pełna nicości; ciemna mieszanina ziemii, wody, ognia i powietrza, posiadał zarodki przyszłego świata i ludzkości.
Źródło: http://pl.shvoong.com/books/mythology-ancient-literature/1892261-na-pocz%C4%85tku-by%C5%82-chaos-mit/#ixzz1aejCM1q4